تشخیص صابون اصل و تقلبی چگونه انجام می شود؟

تشخیص صابون اصل و تقلبی

نحوه تشخیص صابون اصل و تقلبی چگونه است؟ صابونها در واقع نمکهای سدیم یا پتاسیم اسیدهای چرب هستند. اسیدهای آلی موجود در روغن های گیاهی یا چربی های حیوانی را اسیدهای چرب می نامند. آنها حاوی یک زنجیره هیدروکربنی اشباع یا غیر اشباع بزرگ با 12 تا 18 اتم کربن هستند. نکته این است که اگر صابون با مولکولهای اسید چرب کمتر از 12 کربن ساخته شود ، استفاده از این صابون تأثیر نامطلوبی روی پوست می گذارد ، فرار می کند و بوی نامطبوعی خواهد داشت. صابون هایی که از 18 کربن استفاده می کنند، این صابون ها در آب حل نمی شود. در ساختار صابون از نمک های چرب استئاریک ، پالمیتیک و اولئیک استفاده می شود.

نحوه عملکرد صابون چگونه است؟

هر مولکول صابون دارای یک سر یونی است که آب دوست است و در آب حل می شود. همچنین ، انتهای دیگر آن که یک زنجیره هیدروکربوری است ، غیرقطبی و آبگریز است و ممکن است حاوی مواد غیرقطبی باشد. در روغن ها و چربی ها حل می شود. این مولکول ها در واقع پل هایی بین آب و روغن هستند که با حل شدن مولکول های چربی در خود ، امولسیونی از قطرات چربی کوچک در آب را تشکیل می دهند.

موادی که چنین مولکول هایی را تشکیل می دهند سورفکتانت نامیده می شوند. از دیگر کاربردهای سورفکتانت ها می توان به استفاده از آنها در امولسیفایرهای مختلف اشاره کرد. سورفکتانت ها کشش سطحی آب و کشش سطحی آب و روغن را از طریق جذب بین مایع بین سطحی کاهش می دهند. سورفکتانت ها معمولاً اجزای اصلی مواد شوینده هستند. و این عمدتا به دلیل وجود این ترکیب در مواد شوینده است که به آنها این توانایی را می دهد که چربی و خاک تجمع یافته را حل کرده و از آب تمیز برای حذف آنها از محل استفاده کنند.

نوع صابون های گیاهی

نوع صابون های گیاهی

صابون گیاهی که به صابون سبز نیز معروف است ، نوعی صابون است که بدون استفاده از چربی های حیوانی تولید می شود. در ترکیب صابون سبز از روغن های گیاهی به ویژه روغن زیتون استفاده می شود. از آنجا که این صابون دارای مواد گیاهی است. صابون سبز حاوی اتانول بسیار کمی است و بنابراین از نظر پزشکی بی خطر است. نام این صابون به دلیل رنگ زرد مایل به سبز است. رنگ این صابون کاملا طبیعی است و به دلیل روغن گیاهی و گلیسیرین ، زمینه سبز دارد.

مزایای استفاده از صابون گیاهی به نسبت شیمایی چیست؟

مزایای استفاده از صابون گیاهی ساختار طبیعی صابون سبز باعث می شود استفاده از این صابون منجر به التهاب پوست نشود. صابون سبز همچنین دارای ساختار زیست تخریب پذیر زیست محیطی است و به محیط زیست آسیب نمی رساند. این دلیل دیگری برای انتخاب نام صابون سبز برای این نوع صابون است. صابون سبز علاوه بر پاکسازی و تمیز کردن سطح پوست ، به نرم شدن آن نیز کمک می کند و در نتیجه استفاده از آن برای افراد مبتلا به بیماری های پوستی توصیه می شود. همانطور که گفته شد. زیبایی صابون سبز این است که برخلاف صابون های دیگر ، پوست را خشک نمی کند.

ترکیبات صابون گیاهی چیست؟

ترکیبات صابون گیاهی همانطور که قبلاً ذکر شد ، روغن های گیاهی و روغن زیتون عمدتا در ساختار صابون سبز استفاده می شوند. البته برخی تولیدکنندگان نیز از روغن نارگیل و روغن جوجوبا در تولید این صابون استفاده می کنند. صابون سبز نیز یک گزینه عالی برای شستن دست ها است ، این نوع صابون پوست دست ها را خشک نمی کند. صابون های گیاهی صابون های بی خطر و بی ضرر هستند. این صابون ها از روغن های ضروری استفاده می کنند و در نتیجه به دلیل خاصیت آرام بخشی که دارند ، برای آروماتراپی نیز استفاده می شوند.

در فرآیند تولید اکثر صابون های صنعتی ، گلیسیرین حذف می شود و به همین دلیل ما در صابون گیاهی خاصیت نرم کنندگی بیشتری را مشاهده می کنیم. صابون سبز امروزه بسیار محبوب است و چنین صابون هایی را می توان از مراکز بهداشتی معتبر خریداری کرد. لازم به ذکر است که به دلیل طبیعی بودن این صابون ها می توان آنها را با دست تهیه کرد ، اما توصیه می شود این صابون ها را از بازار آماده خریداری کنید. همانطور که گفته شد صابون سبز خواص زیادی برای سلامت پوست دارد و یکی از رازهای داشتن پوست سالم و زیبا است.

تشخیص صابون اصل و تقلبی چگونه است؟

بازار مملو از محصولات تقلبی است و کاملا محتمل است که در برخی مواقع شما نیز فریب خورده یا توسط محصولی که ظاهری معتبر دارد ، فریب خورده باشید. صابون های تقلبی می توانند برای پوست شما مضر باشند زیرا اغلب از مواد شیمیایی نسبتاً سخت تر ، مواد با کیفیت پایین تر استفاده می کنند و هیچ گونه اقدامات کنترل کیفی انجام نداده اند.

کیفیت بسته بندی صابون

کیفیت بسته بندی صابون

نوع مواد مورد استفاده در ساخت و ساخت مخازن ذخیره صابون مورد مهمی است که به شما کمک می کند اصل یا تقلبی بودن آنها را تشخیص دهید. مواد بسیار با کیفیت و زیبا معمولاً برای تولید ظروف و بسته بندی لوازم آرایشی اصلی استفاده می شود. اما از آنجا که تولید محصولات تقلبی هزینه چندانی ندارد ، مواد بسته بندی آنها نیز کیفیت پایینی دارد.

صابون غیر حساسیت زا

در تولید صابون اصل و با کیفیت از مواد حساسیت زا و مضر استفاده نمی شود. در نتیجه باعث ایجاد حساسیت ، التهاب پوست و چشم ، خارش پوست ، سوزش چشم و… ممکن نیست. اما اگر محصولی که استفاده کرده اید باعث ایجاد حساسیت در پوست و چشم شما می شود ، در اصل بودن آن شک کنید.

کد احراز هویت محصول 16 رقمی یا بارکد محصول

محصولاتی که مجوز واردات دریافت کرده اند با کد 16 رقمی برچسب گذاری می شوند و با خراشیدن برچسب ، می توان شماره را به شماره تلفن مشخص شده روی برچسب ارسال کرد تا اصالت کالا مشخص شود. پس از ارسال پیامک ، اطلاعاتی مانند تاریخ تولید ، تاریخ انقضا ، نام محصول و سازنده محصول به خریدار داده می شود. در صورت تقلبی بودن محصول ، ممکن است 2 یا 3 رقم اول بارکد با کشور مبدا مشخص شده روی بسته بندی یا خود محصول مطابقت نداشته باشد.

صابون های تقلبی اغلب فاقد شماره سریال هستند. قبل از خرید چیزی ، مطمئن شوید که شماره سریال خود محصول با شماره جعبه مطابقت دارد. همچنین محصولات معتبر همیشه حاوی اجزای محصول هستند. مارک های آرایشی با کیفیت بالا اغلب اطلاعات اضافی را به مشتریان خود به چندین زبان ارائه می دهند. اگر بسته حاوی اطلاعات بسیار کمی در مورد محصول باشد ، معتبر نیست.

کیفیت درج اطلاعات محصول

کیفیت درج اطلاعات محصول

برای تعیین اصالت لوازم آرایشی یا صابون ، می توانید به کیفیت اطلاعات چاپ شده روی بسته بندی محصول و خود محصول توجه کنید. در واقع اطلاعات چاپ شده روی جعبه و خود محصول از قبیل مواد تشکیل دهنده ، مهر مارک ، مدل محصول و … از کیفیت بالایی برخوردار است که در محصولات تقلبی یافت نمی شود.

هنگام خرید صابون های گیاهی قیمت ها را مقایسه بسنجید

یکی از بارزترین تفاوت های محصولات تقلبی و اصلی قیمت آنها است. تولیدکنندگان صابون های تقلبی با ارائه محصولات با قیمت بسیار پایین تمایل به فریب خریداران دارند. اگرچه کالاهای ارزان قیمت می توانند بسیار وسوسه انگیز به نظر برسند ، اما در نهایت شما فقط به پوست خود آسیب می رسانید ، که به هیچ وجه ارزش آن را ندارد. شما همیشه می توانید محدوده قیمت محصول را در وب سایت های معتبر و فروشگاه های مجاز بررسی کنید.

تشخیص صابون اصل و تقلبی با زبان مورد استفاده در محصول

انگلیسی برای ثبت اطلاعات در مورد بسیاری از صابون ها و محصولات آرایشی استفاده می شود. اما در برخی از محصولات آرایشی ، علاوه بر انگلیسی ، از زبان های دیگر مانند آلمانی ، فرانسوی و … استفاده می شود. زبان مورد استفاده معمولا به تولید کننده یا منبع محصول بستگی دارد. به عنوان مثال ، Caprice یک نام تجاری فرانسوی است که علاوه بر انگلیسی از زبان فرانسه برای درج اطلاعات محصول استفاده می کند.

تشخیص صابون های گیاهی تقلبی

تشخیص صابون های گیاهی تقلبی

صابون های گیاهی زیادی در بازار وجود دارد که به عنوان صابون گیاهی به فروش می رسند. این صابون ها در واقع صابون نیستند ، بلکه صابون های شیمیایی هستند که با روغن های ضروری گیاهی رنده شده و ذوب شده و دوباره شکل می گیرند. صابون های گیاهی تقلبی از موادی مانند اکسیدها ، رنگ های مصنوعی ، نگهدارنده ها و الکل ها ساخته شده اند. این مواد در واقع می توانند پوست شما را تحریک کرده و باعث شکستگی و خشکی پوست شوند.

برچسب محصول و لوگو

توجه به برچسب محصول یکی از مفید ترین روش های تشخیص صابون اصل است. برچسب های روی هر محصول آرایشی منحصر به فرد است.

تشخیص صابون اصل و تقلبی با درجه محصول

یکی از ساده ترین راهها برای تشخیص لوازم آرایشی اصل از تقلبی تشخیص کپی درجه سه و چهار با دقت در کیفیت چاپ خود محصول و بسته بندی است. از آنجا که دستگاه های کپی درجه سه و چهار به چاپخانه های مدرن دسترسی ندارند ، متن ، به ویژه اگر با فونت های کوچک باشد ، ناخوانا و مبهم یا یکپارچه است. در برخی موارد ، متن با فونت دیگری چاپ می شود. و بزرگتر می شوند ، که ممکن است باعث اشتباهات املایی نیز شود. رنگ تصاویر و پس زمینه بسته بندی اغلب تغییر می کند و فاقد شفافیت است.

همچنین توجه به فونت روش دیگری برای تشخیص اصالت لوازم آرایشی اصلی از فیک است. به طور کلی فونت های استفاده شده در محصولات اصلی یا لوازم آرایشی از ظرافت خاصی برخوردار است. ظرافت ، نوع فونت استفاده شده و کیفیت فونت ها در تشخیص اصالت محصولات بسیار مفید است.

بوی ، عطر و بافت صابون

بوی ، عطر و بافت صابون

صابون معتبر نباید حاوی هیچ گونه ترکیبات عجیب و غریب و درخشندگی نامناسب باشد، به ویژه هنگامی که محصول مات و تیره است. محصول نباید جدا شده یا حاوی ناخالصی باشد.  مدل های تقلبی معمولاً جذابیت کمتری دارند و اشکالاتی نیز دارند. اگر این محصول بوی بد یا تند دارد ، محصول تقلبی است.

اطلاعات مربوط به محصولات را فقط در سایت شرکت چک کنید

مارک ها را در صفحات رسمی آنها در رسانه های اجتماعی دنبال کنید تا از معرفی یا عرضه جدیدترین محصولات آنها مطلع شوید. این بسیار سرگرم کننده است که برخی از این شرکت های جعلی محصولات خاصی را منتشر می کنند که حتی در کاتالوگ شرکت های اصلی محصول وجود ندارد. همیشه به شما کمک می کند تا از تمام محصولات آرایشی اصیل و جدید موجود در بازار مطلع شوید.

فروشنده ها به فکر شما نیستند!

اگر تخفیف های زیادی می بینید ، بدوید! این تخفیف های زیادی در فروش محصولات باقیمانده است. این نوع تخفیف ها برای مواردی است که از انقضای صابون چیزی باقی نمانده یا این محصول اصل نیست.

توجه به مواد تشکیل دهنده و فرمول صابون های گیاهی

که هر چقدر هم که یک محصول تقلبی شبیه محصول اصلی باشد ، هرگز نمی تواند دقیقاً مشابه ترکیب اصلی باشد. همیشه تفاوت کوچکی بین این دو وجود خواهد داشت. نظرات را بخوانید و نمونه ها را ببینید تا ببینید محصول اصلی واقعاً چگونه است.

تشخیص صابون تقلبی تریاک از اصل چگونه است؟

صابون های اصلی تریاک در جعبه های خود رنگ تیره تری نسبت به صابون های تقلبی تریاک دارند. جعبه تریاک تقلبی تقریبا روشن است و در مقایسه با صابون های اصلی به راحتی قابل تشخیص است. که ممکن است در نسخه های جعلی نوشته نشده باشد. صابون اصلی تریاک دارای خواص شفاف کننده ، نرم کننده ، جوان کننده ، لایه بردار است و این آثار استثنایی صابون تریاک برندگان را به تولید نسخه های جعلی آن سوق داده است، اما این ویژگی ها در نسخه های جعلی صابون تریاک وجود ندارد.

بیشتر بخوانید: خواص صابون بابونه

صابون جعلی تریاک برخلاف صابون تریاک واقعی ، ممکن است جوان کننده ، نرم کننده ، شفاف کننده و غیره نباشد. پس از مصرف طولانی مدت صابون ، کاربر هیچ تأثیر مثبتی روی پوست خود مشاهده نخواهد کرد ، بنابراین توصیه می کنم اگر بعد از مدتی استفاده ، متوجه اثرات مثبت محصول خریداری نشده شدید ، بلافاصله استفاده از آن را متوقف کنید ، زیرا نسخه خریداری شده جعلی است و ممکن است عوارض جانبی و ضررهایی در پی داشته باشد.

نمونه هایی از تفاوت صابون های واقعی و تقلبی شامل بوی تریاک در نمونه های اصلی است. صابون های واقعی تریاک به اندازه ای عصاره تریاک دارند که بوی تریاک می دهند ، اما صابون های جعلی تریاک بیشتر از بوی تریاک شبیه بوی صابون های معمولی هستند. به دلیل استفاده بسیار کم یا حتی عدم استفاده از عصاره خشخاش ، بنابراین این صابون های تقلبی اثرات مثبت صابون تریاک اصلی را بر جای نمی گذارند و حتی در برخی موارد می توانند عوارض جانبی داشته باشند.

راههای تشخیص صابون اصلی و با کیفیت زردچوبه

راههای تشخیص صابون اصلی و با کیفیت زردچوبه

زردچوبه حاوی مقادیر زیادی کورکومین است که به آن خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی می بخشد. برای این منظور می توان از صابون زردچوبه برای درمان مشکلات پوستی مانند اگزما ، قارچ ، پسوریازیس ، عفونت و التهاب استفاده کرد. اما به همان اندازه که صابون زردچوبه خاصیت دارد ، خرید یک تقلبی و کیفیت پایین این محصول نیز می تواند به بافت پوست آسیب برساند. مشکلات صابون زردچوبه تقلبی شامل پوسته پوسته شدن ، التهاب پوست ، قرمزی ، خشکی پوست و حساسیت است.

توجه به ترکیب و فرمولاسیون صابون زردچوبه هنگام خرید این محصول می تواند اصالت آن را تا حد زیادی تضمین کند. وجود مواد طبیعی ارگانیک ، بوی ملایم و منسجم ، عدم وجود بوی شیمیایی از محصول و عدم وجود ترکیبات شیمیایی در فرمول صابون از جمله نکاتی است که صابون زردچوبه اصلی را از نوع تقلبی آن متمایز می کند. لازم به ذکر است که رنگ صابون روش خوبی برای تعیین کیفیت آن نیست. زیرا عوامل مربوط به رشد و نمو گیاه زردچوبه تأثیر زیادی بر رنگ این گیاه دارد و بر این اساس اصالت صابون تولید شده توسط این ادویه را نمی توان با رنگ آن تشخیص داد.

چگونه می توان فهمید که کدام فروشگاه های لوازم آرایشی معتبر هستند؟

به گفته کارشناسان ، بهترین و مطمئن ترین راه برای شناسایی محصول اصلی ، تماس با نهادهای ذیصلاح است که تأیید محصول آنها توسط گروهی از کارشناسان بررسی شده است. روشی که کالاهای ارائه شده توسط شرکت ها باید توسط مقامات ذیصلاح تأیید شود ، در حال حاضر به طور جدی در کشورهای توسعه یافته اعمال می شود.

در کشور ما وزارت بهداشت مسئول این موضوع است. تولید به مصرف و در نهایت مجوز فعالیت این برند در ایران اطمینان می دهد که محصول آرایشی برای ما بی ضرر است. برای تعیین اینکه آیا یک محصول مورد تأیید وزارت بهداشت است یا خیر ، این سازمان شماره مجوز بهداشت را روی کالا نشان داده است که نشان دهنده سازنده و کشور سازنده ، شرکت وارد کننده و سال و سری تولید محصول است. به این ترتیب ، با پیشرفت روزانه قوانین و با تعیین این مجوزها در زمان خرید ، می توانیم کالاهای مصرفی خود را با سهولت بیشتری انتخاب کنیم.

البته در مورد فروشگاه های آنلاین ذکر این نکته ضروری است که نمادهای استاندارد فروشگاه مانند نماد اعتماد الکترونیکی وجود دارد و از طریق آن می توان نماد فروشگاه آنلاین را احراز هویت کرد ، بدین معنا که این فروشگاه مسئولیت فروش و کیفیت محصول. ملاقات می کند ؛ این می تواند برای مشتریانی که به صورت آنلاین خرید می کنند بسیار مهم باشد.

5 / 5. 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *