کرم گیاهی ضد چروک و نکاتی که باید بدانید!

کرم گیاهی ضد چروک چیست؟

کرم گیاهی ضد چروک چیست؟ با افزایش سن پوست و کاهش کلاژن ، چین و چروک های صورت نیز تغییر می کند. کلاژن خاصیت ارتجاعی پوست را حفظ می کند. بسیاری از مردم ، به ویژه زنان ، این تغییر را دوست ندارند و حاضرند برای بازگرداندن زیبایی خود دست به هر کاری بزنند. بنابراین ، یک بازار بسیار پرسود برای محصولات ضد پیری و چین و چروک ، از جمله کرم های زیبایی ، برای رفع نیازهای این گروه از افراد ایجاد شد. اما لازم است مصرف کنندگان این دسته از محصولات نکات مهمی را در این زمینه رعایت کنند.

فواید و عملکرد کرم ضد چروک

اقدام فوری در پرکردن چین و چروک های صورت ، با ترکیبات مفید برای تحریک چرخه سلولی و افزایش تولید کلاژن توسط سلول های پوست ، مرطوب و مرطوب کننده پوست ، حاوی آنتی اکسیدان ها است ، خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد و جوش ها را درمان می کند.

فواید و عملکرد کرم ضد چروک

کرم ضد چروک با فرمول منحصر به فرد به سرعت به لایه های عمیق پوست نفوذ می کند و خطوط اخم و چین و چروک های پیشانی را به میزان قابل توجهی از بین می برد و ظاهری جوان تر و زیبا تر به پوست می بخشد. ترکیبات موجود در این کرم با جلوه ای شبیه بوتاکس ، از انتقال سیگنال های عصبی به عضلات پوست جلوگیری کرده و از انقباض ماهیچه های پوست جلوگیری می کند و در نتیجه چین و چروک کمتری روی پوست باقی می ماند. ترکیبات موجود در کرم ضد چروک نیز با پر کردن خط اخم و چین و چروک ها تنها چند دقیقه پس از استفاده ، به تولید کلاژن و تغذیه سلول های جدید کمک می کند.

خصوصیات مهم یک کرم گیاهی ضد چروک

کرم ضد چین و چروک در صورتی موثر خواهد بود که مواد مورد استفاده از مواد عالی و درجه یک باشد.این کرم ها در بالا بردن و سفت شدن پوست تاثیر زیادی ندارند و پوست را نرم و مرطوب می کنند. هنگام خرید یک کرم ضد چروک خوب ، باید در مورد مواد استفاده شده در آن بسیار دقت کنید. کرم ضد چروک معمولاً حاوی ترکیبات مرطوب کننده و سایر مواد مفید است که رنگ پوست را بهبود می بخشد و از ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند. علت آن پیری و عوامل محیطی مانند آلودگی ، نور خورشید ، مواد شیمیایی و لوازم آرایشی است.

یک کرم ضد چروک خوب حاوی موادی مانند مرطوب کننده ، رتینوئیدها و ویتامین C و E است. مرطوب کننده های پوست نقش مهمی در جلوگیری از چین و چروک و پیری زودرس پوست دارد. این مرطوب کننده ها پوست را انعطاف پذیر کرده و از پوست در برابر کشش محافظت می کنند. سرم های حاوی ترکیباتی مانند گلیسیرین ، موم و پروتئین در بازار موجود است. رتینوئیدها حاوی ویتامین A هستند که از پوست آسیب دیده در برابر اشعه های مضر خورشید محافظت کرده و کلاژن پوست را افزایش می دهد. ویتامین های C و E اکسیژن را به پوست می رسانند و رادیکال های آزاد پوست را کنترل می کنند.

لایه کرم ضخیم تر، تأثیر آن را افزایش نمی دهد

تحقیقات زیادی در مورد استفاده قانونی از کرم ها و داروها انجام شده است. این مقدار برای هر کرم و ماده فعال متفاوت است. معمولاً میزان مجاز و نحوه مصرف هر کرم در بروشور آن نوشته شده است. به عنوان مثال ، میزان و روش استفاده از کرم ضد آفتاب با کرم ضد چروک یا کرم دور چشم متفاوت است. لایه ضخیم تری از کرم روی صورت لزوماً تأثیر آن را افزایش نمی دهد. فقط در برخی از کرم ها ، مانند مرطوب کننده ها ، استفاده از لایه ضخیم تر ، میزان روغن کاری کرم را افزایش می دهد. استفاده بیش از حد از کرم های ضد چروک باعث ایجاد حساسیت می شود. کرم بوتولیز فقط عضلات را برای مدت زمان بسیار کوتاهی شل می کند ، در حالی که تزریق بوتاکس می تواند ماهیچه ها را تا حدود 6 ماه فلج کند.

کرم شب بزنم یا روز؟

حدود 40 سال پیش ، هنگامی که استفاده از کرم های آرایشی افزایش یافت ، تولیدکنندگان کرم ، برای افزایش فروش محصولات خود ، ادعا کردند که اگر فردی از کرم شب استفاده می کند ، باید از کرم روز خود نیز استفاده کند تا در صورت عدم وجود چنین چیزی ، تأثیر آن را ببیند. درست است، واقعی. برخی از کرم ها به نور خورشید حساس هستند و باید در شب استفاده شوند.

کرم شب بزنم یا روز؟

البته چراغ ها ، مهتاب و مانیتورهای رایانه هیچ تاثیری بر روی این کرم ها ندارند. برخی از کرم ها نیز به نور حساس نیستند و می توانند در طول روز استفاده شوند. از سوی دیگر ، برای عدم دخالت در استفاده از کرم ها و فرد مجبور نیست چندین لایه از کرم های مختلف را در شب بمالد ، توصیه می شود از برخی کرم ها در طول روز و برخی دیگر در شب استفاده کنید. اگر از کرم شب X استفاده می کنید ، نیازی به استفاده از کرم روز Y ندارید. نکته دیگر این است که می توانید از مرطوب کننده ها در طول روز و ضد لک ها در شب استفاده کنید ، زیرا ضد لکه ها معمولاً به نور حساس هستند.

کرم های ضد آفتاب نیز باید در طول روز برای محافظت از پوست در برابر آفتاب استفاده شوند ، بنابراین مرطوب کننده ها و کرم های ضد آفتاب را کرم روز و کرم های ضد چروک را کرم شب می نامند. کرم های دور چشم در واقع همان کرم های ضعیف شده صورت هستند. کرم های مورد استفاده برای چین و چروک و لک صورت ضعیف می شوند تا ناحیه اطراف چشم کمتر حساس شود. کرم های دور چشم برای همه یکسان عمل نمی کنند ، زیرا هر کس دارای شرایط پوستی متفاوتی است.

کرم های ضد چروک چقدر تاثیر گذار هستند؟

کرم های درمانی حدود 30 تا 40 درصد در کاهش و جلوگیری از چین و چروک روی پوست موثر هستند. البته معمولاً بعد از 6 تا 9 ماه استفاده ، اثر آنها مشخص می شود. هنوز اثربخشی این کرم ها اثبات نشده است و بنابراین باید آزمایشات بالینی انجام شود و کرم مورد نظر باید با هم مقایسه شود. اگرچه هیچ جنبه علمی در پشت این داروها وجود ندارد ، اما تبلیغات زیاد باعث می شود مردم به این کرم ها روی آورند.

چندین سال است که کرم بوتولیز طرفداران زیادی را در بازار ایران به دست آورده است ، اگرچه قیمت بوتاکس هر از چند گاهی افزایش یافته است ، در حالی که جهان هنوز تکنیکی برای فلج ماهیچه ها با نفوذ بوتاکس موضعی توسعه نداده است. کرم بوتولیز فقط عضلات را برای مدت زمان بسیار کوتاهی شل می کند ، در حالی که تزریق بوتاکس می تواند ماهیچه ها را تا حدود 6 ماه فلج کند. اگرچه هنوز تأثیر این کرم به عنوان کرم حلزون به طور کامل اثبات نشده است ، اما تبلیغات زیادی در مورد آن صورت گرفته و مصرف بالایی دارد. با این حال ، متخصصان پوست این دارو را تجویز نمی کنند.

کرم گیاهی ضد چروک و نکات مهم هنگام استفاده

کسانی که از کرم های ضد چروک دور چشم استفاده می کنند ، باید دو بار در روز از این کرم استفاده کنند. در صورت امکان از کرم ضد چروک حاوی کرم ضد آفتاب استفاده کنید ، زیرا علاوه بر جوان نگه داشتن پوست اطراف چشم ، از نور لازم خورشید نیز مراقبت می کند. برای استفاده از کرم ضد چروک دور چشم ، از این کرم به آرامی و با انگشتان دست برای ناحیه دور چشم خود استفاده کنید.

برای از بین بردن چین و چروک صورت از کرم های حاوی ترکیبات ضد چین و چروک مانند رتینوئیدها استفاده کنید که علاوه بر افزایش تولید کلاژن باعث حذف یا به حداقل رساندن خطوط و چین و چروک های صورت می شود. پپتیدها عناصر دیگری هستند که تولید کلاژن را افزایش می دهند. همانطور که می دانید کلاژن به طور طبیعی در پوست وجود دارد و از افتادگی و چین و چروک جلوگیری می کند. با افزایش سن ، کلاژن کمتری تولید می شود و چین و چروک های بیشتری ظاهر می شود.

به بسته بندی دقت کنید!

سعی کنید از کرم هایی که داخل لوله هستند استفاده کنید. مزیت کرمهای داخل لوله نسبت به کرمهای داخل جعبه این است که کمتر در معرض باکتریها قرار دارند. سعی کنید تا جای ممکن کرم های ضد چروک را در یخچال قرار دهید تا خراب نشوند ، مگر کرم هایی که رطوبت یخچال برای آنها مناسب نیست.

بهترین زمان برای استفاده از کرم های ضد چروک شب است ، مخصوصاً آنهایی که حاوی رتینوئید هستند ، زیرا کرم های حاوی رتینوئید آفتاب سوختگی را در آفتاب تسریع می کنند. اگر در طول روز از این کرم ها استفاده می کنید ، حتما مراقب آفتاب سوختگی باشید و از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید. بسیاری از این کرم ها برای استفاده در شب ایده آل هستند ، در حالی که برای استفاده در روز بسیار سنگین هستند. استثنا در مورد این نوع کرم ها این است که کرم حاوی ویتامین C است که بهترین زمان برای استفاده از آن در طول روز است.

به بسته بندی دقت کنید!

سعی کنید از کرم های ضد چروک که هم حاوی کرم ضد آفتاب هستند و هم ترکیبات مهمی مانند رتینوئیدها استفاده کنید. قبل از انتخاب کرم ضد چروک ، با متخصص پوست مشورت کنید تا او پوست شما را معاینه کرده و کرم مناسب را با توجه به نیاز پوست شما تجویز کند. قبل از خرید کرم ضد چروک ، با یک متخصص پوست مشورت کنید و اطلاعات کافی برای خرید آن کسب کنید ، زیرا بسیاری از مطالعات نشان می دهد برخلاف آنچه تولیدکنندگان این کرم ها ادعا می کنند ، برخی از کرم ها بی فایده هستند یا می توانند مضر باشند.

حقایقی در مورد کرم های ضد چروک که نمی دانید

تاثیر این کرم ها بسته به سن صورت ، پوست چرب یا خشک و روشن یا تیره متفاوت است ، بنابراین استفاده از کرم دور چشم برای همه افراد توصیه نمی شود.به طور کلی کرم های دور چشم باید در شب استفاده شوند تا تاثیر بهتری داشته باشند. ویتامین A بهترین گزینه برای مرطوب کردن ناحیه اطراف چشم در طول روز است. استفاده بیش از حد از کرم های ضد آفتاب باعث ایجاد حساسیت می شود.

یکی از عوامل پیری پوست و سلول ها تشکیل اکسیدان ها در داخل سلول است. داروهای حاوی آنتی اکسیدان ها ، از جمله ویتامین ها ، می توانند به عنوان داروهای ضد چین و چروک مورد استفاده قرار گیرند ، اما گاهی اوقات در مصرف آنها زیاده روی می شود.

کرم آلوئه ورا ، محصولات غذایی و سایر محصولات ساخته شده از آن خاصیت مرطوب کنندگی بیشتری دارند و تا حدودی ضدالتهاب بوده و آنتی اکسیدان های بسیار کمی دارند. اگر روزی یک لیوان آب آلوئه ورا یا قرص های آن و سایر محصولات را بنوشید و انتظار باز شدن چین و چروک های خود را داشته باشید ، مطمئن باشید که این اتفاق نمی افتد.

درصد آنتی اکسیدان های موجود در این گیاه بسیار کم است و اینکه تا چه مدت می توان از آن برای ایجاد چین و چروک استفاده کرد ، یک سوال است ، بنابراین علاوه بر خاصیت مرطوب کنندگی و ضدالتهابی آلوئه ورا ، نمی توان انتظار بیشتری داشت.

طرز تهیه کرم ضد چروک خانگی

با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید فرمول ساخت کرم دست ساز را بیابید. قبل از هر اقدامی ، باید بدانید که کرم های خانگی از مواد طبیعی و به طور کلی گیاهی تهیه می شوند ، بنابراین نباید انتظار معجزه داشته باشید. استفاده طولانی مدت از این کرم ها چین و چروک های سطحی پوست را از بین می برد. با استفاده از این کرم ها ، چین و چروک های عمیق تا حدودی بهبود می یابد ، اما به طور کامل از بین نمی رود.

طرز تهیه کرم ضد چروک خانگی

اثربخشی کرم های ضد چین و چروک خانگی به اندازه کرم های شیمیایی نیست و شما باید از آنها برای مدت زمان طولانی تری استفاده کنید. از این ترکیب حداقل به مدت یک ماه استفاده کنید تا شاهد از بین رفتن تدریجی چین و چروک های ظریف و سطحی دور چشم ، خط اخم و لبخند باشید.

تهیه کرم ضد چروک گیاهی خانگی با ژل فندق و آلوئه ورا

برای تهیه این کرم ضد چروک خانگی به فندق برشته نشده نیاز دارید. فندق تازه که هنوز روغن زیادی دارند برای این کار مناسب تر است. ژل آلوئه ورا را از خود گیاه تهیه کنید. ژل های آماده برای این منظور مناسب نیستند. می توانید مقدار زیادی ژل از برگ های آلوئه ورا دریافت کنید. سیب زمینی ها را پوست گرفته و آب آن را بگیرید. یک فنجان فندق برای این کرم کافی است. یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا را به فندق اضافه کنید و مخلوط را هم بزنید. سپس یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و 3 قطره اسانس به مواد اضافه کنید.

تهیه کرم ضد چروک گیاهی خانگی با ژل فندق و آلوئه ورا

روغن اسطوخودوس یا اسانس برای این کرم ضد چروک خانگی بیشتر مناسب است. همه مواد را خوب مخلوط کنید. استفاده از هم زدن دستی یا برقی برای کار راحت تر توصیه می شود ، اگرچه می توانید کار را با چنگال نیز انجام دهید. به هم زدن ادامه دهید تا مخلوط کرمی و کمی پفکی شود. جوش شیرین همچنین در از بین بردن لکه های روی پوست مفید است.

ژل آلوئه ورا در حفظ رطوبت پوست نیز مفید است. روغن فندق پوست را صاف و نرم می کند. اسانس اسطوخودوس برای کاهش التهاب و همچنین افزایش عطر کرم استفاده می شود. دوبار در روز ، صبح و عصر ، کرم را روی پوست تمیز بمالید. برای جذب کرم از نوک انگشتان استفاده کنید. قبل از استفاده مجدد ، لازم است پوست صورت را با کمی گلاب تمیز تمیز کنید. اگر در اولین استفاده از کرم ضد چروک خانگی حساسیت و قرمزی پوست دارید ، استفاده از آن را متوقف کنید.

نکات آخر

کرم های گیاهی ضد چروک با مکانیسم لیپوفیلینگ منحصر به فرد با استفاده از چربی صورت خود ، چین و چروک های صورت را پر می کند. با استفاده از این کرم ، چین و چروک های ریز از بین می روند و چین و چروک های عمیق کمتر نمایان می شوند. کرم پرکننده چین و چروک پوست شما را صاف و جوان تر نشان می دهد. برخی از مارک های ضد چروک حاوی Ameliox Complex هستند که شامل کارنوزین ، عصاره سیلیمارین و ویتامین E است.

ویتامین ها

کمپلکس آملیوکس چین و چروک های پوست را باز کرده و سفتی پوست را افزایش می دهد. ویتامین E موجود در این کرم از تأثیر رادیکال های آزاد بر روی پوست و تخریب کلاژن پوست جلوگیری می کند. این کرم ها همچنین با داشتن ترکیبات ضد التهابی از پوست مراقبت می کنند. این ترکیب ضد چروک حاوی ژنیستئین است که باعث افزایش سنتز کلاژن در پوست و بهبود وضعیت پوست می شود. برخی دیگر از روغن آووکادو استفاده می کنند که پوست را مرطوب می کند و سرشار از ویتامین B ، E و A است که باعث تقویت پوست و جلوگیری از افتادگی پوست می شود. آنتی اکسیدان ها باعث افزایش تولید کلاژن در پوست می شوند و از افتادگی پوست جلوگیری می کنند.

ویتامین ها

برخی از کرم ها حاوی ویتامین A ، D ، E و B هستند و عناصر روی ، کادمیوم و آملیوکس از سلول های بنیادی گیاهی ساخته شده اند که باعث تقویت ، رفع لکه ها و جوانسازی پوست می شود. مواد مفید مانند رتینول ، ویتامین C ، روغن جوانه گندم و روغن گل گاوزبان و فلس برای تقویت و بهبود سلامت پوست.

کوآنزیم Q10 (Co Q10) یک ماده مغذی است که به طور طبیعی در بدن تولید می شود. این مورد به تولید انرژی در سلول های پوست کمک می کند. تولید Q10 معمولاً پس از بلوغ کاهش می یابد ، بنابراین پوست به تدریج تجزیه شده و علائم پیری را نشان می دهد. بنابراین می توان از آن در کرم های ضد چروک گیاهی استفاده کرد. کوآنزیم Q10 (Co Q10) یک کوآنزیم اصلی است که متابولیسم و تولید کلاژن را در پوست تقویت می کند.

0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *