بهترین صابون گیاهی برای صورت چه صابونی است؟

بهترین صابون گیاهی برای صورت

بهترین صابون گیاهی برای صورت کدام است؟ هنوز مشخص نیست که صابون برای اولین بار در زندگی ما از کدام تاریخ کشف شده است. یعنی این اطلاعات در دو یا سیصد سال گذشته مانند ما به دست مردم عادی نرسیده است و در نتیجه تاریخ واقعی تولد صابون در هاله ای از ابهام قرار دارد! البته گفته می شود تاریخ چیزی نزدیک به دو هزار سال یا کمی بیشتر است. ما همچنین این اطلاعات را از اکتشافات باستان شناسی به دست آمده از بقایای یک شهر تاریخی نزدیک ایتالیا امروزی داریم. جایی که ظاهراً او اولین کارخانه های تولید صابون را به صورت انبوه داشت.

البته منبع دیگری مدعی است که ایتالیایی ها ، فرانسوی ها و اسپانیایی ها که گفته می شود حدود هشتصد سال پیش در تولید صابون متخصص شده اند ، این هنر را از فنیقی ها آموخته اند و البته خود فنیقی ها آن را از مصری ها دریافت کرده اند. صرف نظر از اینکه کدام یک از این خرما به واقعیت نزدیکتر است و اولین تولید کننده کدام است ، نکته اصلی این است که تولید صابون سنتی سابقه طولانی دارد و این بدان معناست که بهداشت از دیرباز بخش مهمی از زندگی ما بوده است. با بیوتی گیاهی همراه باشد تا بیشتر در این مورد بدانیم.

صابون در ایران!

بهترین صابون گیاهی برای صورت به شکل امروزی در دوران قاجار به عنوان یک کالای لوکس خارجی به کشور وارد می شد و بدیهی است که فقط درباریان از آن استفاده می کردند. به زودی در یکی از محله های تهران که به صابون آشپزخانه معروف شد ، تولید صابون آغاز شد و رونق گرفت و بعدها این تکنیک در شهرهایی مانند مراغه گسترش یافت و در آنجا مستقر شد.

البته ، قبل از ورود صابون سنتی خارجی به کشور ، مردم از روش های سنتی برای شستن سر و بدن خود طبق آموزه های طب سنتی استفاده می کردند؛ گل حمام و انواع دیگر گل ، که از جمله داروهای معدنی هستند که خواص زیادی دارند و در بین مردم نیز رواج دارد. این گلها به صورت خاک در دسترس بودند و هنگام استفاده با آب مخلوط شدند.

مواد تشکیل دهنده صابون معمولی

مواد تشکیل دهنده صابون معمولی

در قدیم صابون از ترکیب چربی های حیوانی مانند چربی گوشت گاو یا پیه از دم گوسفند و بز یا در برخی مناطق از ترکیب روغن های گیاهی مانند روغن زیتون به همراه کمی خاکستر چوب یا خاکستر گیاهی تهیه می شد. خاکستر حاوی کربنات سدیم است که یک ماده قلیایی است و در ترکیب با چربی ها خاصیت پاک کنندگی دارد. امروزه مواد اصلی صابون همان چربی ها و کربنات سدیم هستند که با گسترش دانش شیمیایی ، جایگزین های دیگری به مقدار زیاد ، علاوه بر اسانس ها و عطرها ، افزودنی های رنگی و نگهدارنده ها پیدا کرده اند.

مزایای استفاده از صابون های گیاهی چیست؟

همانطور که گفته شد ، استفاده از محصولات بهداشتی و آرایشی در سالهای اخیر با استقبال زیادی روبرو شده است و مصرف سالانه سرانه این محصولات به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. به طور متوسط هر فرد سالانه حدود 1 کیلوگرم صابون مصرف می کند که اهمیت سلامتی را نشان می دهد. صابون های گیاهی نوعی صابون هستند که بر اساس روغن های گیاهی ساخته شده اند و از هیچ گونه مواد شیمیایی و افزودنی در تولید آن استفاده نمی کنند. از آنجا که این صابون ها بر اساس روغن های گیاهی طبیعی هستند ، با وجود خواص پاک کنندگی ، می توانند خواص درمانی و درمانی نیز داشته باشند و شرایط مختلف پوست را بهبود بخشد.

مهم ترین مزایای استفاده از صابون

صابون های گیاهی ارگانیک هستند و عدم استفاده از مواد شیمیایی در آنها دلیل سلامتی بالای آنهاست و برای مصرف کننده مضر نیست. صابون های گیاهی کاملاً با طبیعت سازگار هستند و تأثیر مخرب آن بر روی حیوانات آزمایشی آزمایش نشده است. این صابون ها علاوه بر شستشوی پوست ، خواص درمانی و درمانی نیز دارند. صابون های گیاهی تنوع بسیار زیادی دارند و مصرف کننده می تواند صابون مورد نظر خود را بر اساس نوع پوست و مشکلات خریداری کند.

کدام صابون گیاهی برای من مناسب تر است؟

مناسب ترین صابون ها برای پوست های خشک صابون های نرم و مرطوب کننده مانند صابون های کرم و گلیسیرین است. گلیسرول موجود در صابون پوست را کاملا مرطوب کرده و خشکی و ترک ها را برطرف می کند. بنابراین ، بهتر است این افراد از صابون های سخت با ترکیب معدنی و شیمیایی بالاتر استفاده نکنند. بهترین گزینه برای پوست های چرب که به دلیل داشتن چربی زیاد مستعد جوش یا آکنه است ، استفاده از صابون های همراه با ترکیبات ضد جوش و ضد باکتری است.

ویژگی اصلی صابون های گیاهی چیست؟

برای اینکه بدانیم صابون گیاهی خاص چه ویژگی های منحصر به فردی دارد ، باید بدانیم چه ماده گیاهی و با چه ویژگی هایی به مواد اولیه صابون اضافه می شود. به عنوان مثال ، برخی از گیاهان مانند سرو و حنا علیه شوره سر و قارچ هستند و در عین حال موها را تقویت می کنند. بابونه ، رزماری و ختمی خارش پوست را برطرف می کند. علاوه بر این ، مرداب دارای خاصیت نرم کنندگی است.

صابون برای انواع پوست

صابون برای انواع پوست

برای پوست خشک

یکی از ویژگی های این نوع پوست این است که پس از شستشو و استحمام افراد دارای این پوست احساس کشیدگی ، خشکی و ترک خوردگی در پوست خود می کنند. مناسب ترین صابون برای این پوست صابون ملایم و مرطوب کننده است. صابون های خامه ای و گلیسیرین گزینه های بسیار خوبی هستند. گلیسیرین موجود در این نوع صابون پوست را مرطوب کرده و از خشک شدن آن محافظت می کند. افرادی که پوست خشک دارند بهتر از صابون هایی هستند که از ترکیبات بسیار معدنی و شیمیایی خودداری کنند.

پوست چرب در انتخاب بهترین صابون گیاهی برای صورت

افرادی که دارای پوست چرب هستند احساس می کنند حتی پس از شستن پوست خود نیز به خوبی تمیز نشده اند. این افراد پوست بسیار چربی دارند و این باعث درخشندگی آنها می شود. بهترین صابون ها برای پوست های چرب صابون هایی با خاصیت ضد آکنه و ضد باکتری هستند زیرا افراد دارای پوست چرب مستعد جوش و آکنه هستند.

پوست های مخلوط

افرادی که در این گروه قرار دارند برخی از قسمت های پوست آنها خشک و برخی دیگر چرب است این افراد در مرکز صورت خود احساس چربی می کنند و در مزارع و نواحی نزدیک مو خشک می شوند.

برخی از انواع صابون گیاهی خوب

برخی از انواع صابون گیاهی خوب

صابون حنا

صابون حنا دارای مواد ضد شوره ، تقویت کننده مو ، ضد قارچ ، نرم کننده برای پوست های حساس و خاصیت ضد باکتریایی است.در این صابون از گیاهان دارویی زیبایی مانند حنا استفاده می شود که در طب سنتی بسیار اهمیت دارد.

خواص صابون حنا برای پوست چیست؟

یکی از مهمترین خواص صابون حنا محافظت در برابر عفونت است. حنا می تواند به بدن در محافظت قوی تر در برابر عفونت کمک کند و این امر منجر به از بین رفتن تدریجی باکتری های مضر از پوست شما می شود. این یکی از مهمترین خواص حنا برای پوست است. این باکتری ها باعث ایجاد برخی از عفونت ها در بدن می شوند که به روش های مختلف تولید می شوند و درمان منظم پوست شما با حنا و استفاده از این خواص حنا تأثیر بسزایی در از بین بردن باکتری ها دارد.

خواص ضد التهابی و ضد عفونی کننده صابون حنا به درمان اگزما و آلرژی کمک می کند و استفاده منظم از این صابون می تواند این بیماری را ریشه کن کند. خواص ضد باکتریایی و ضد عفونی کننده صابون حنا به پاکسازی کامل پوست و بهبود جوش و قرمزی پوست ناشی از عفونت کمک می کند. برای نتیجه بهتر ، از این صابون برای تمیز کردن روزانه استفاده کنید. در گذشته برای از بین بردن بوی بد پا ، حنا را روی پا می گذاشتند. اکنون می توانید از این صابون به عنوان صابون حمام استفاده کنید تا از خواص حنا در این صابون شگفت زده شوید. حنا و خواص حنا تأثیر زیادی در خنک شدن پوست شما دارد که ناشی از اثرات گردش خون بر بدن است.

اگر از نقاط داغ یا گرفتگی در نواحی خاصی از بدن رنج می برید ، استفاده از این صابون در بهبود آن موثر است. یکی دیگر از خواص منحصر به فرد این صابون درمان بیماری های قارچی پوست است. این صابون به دلیل خاصیت ضد التهابی و ضد عفونی کننده ، سریع ترین در درمان بیماری های قارچی است. از ویژگی های جالب این صابون جلوگیری از تعریق زیاد است. در حنا چنین خاصیتی وجود دارد که می توانید از این صابون برای تعریق کمتر در روزهای گرم تابستان استفاده کنید.

صابون زردچوبه چیست؟

صابون زردچوبه بهترین صابون گیاهی برای صورت است و دارای خواص ضد جوش است ، آکنه و جوش ها را از بین می برد ، جوش های سر سیاه را از بین می برد ، لکه ها و کک و مک های صورت را برطرف می کند ، روشن کننده و کشش قوی می تواند یک گزینه عالی برای پوست های چرب باشد.

آیا در استفاده از صابون زردچوبه عوارضی وجود دارد؟

اگر بیش از حد از صابون زردچوبه روی پوست استفاده شود ، می تواند باعث ایجاد جوش فولیکولی شود. این جوش ها پوست را تحریک می کنند و فرد مبتلا عوارض جانبی مانند سوزش ، تورم و خارش پوست را تجربه می کند. همچنین در صورت استفاده زیاد از این صابون باعث خشک شدن و جدا شدن پوست می شود. افرادی که پوست حساسی دارند نباید از این صابون زیاد استفاده کنند ، زیرا استفاده مکرر از این صابون باعث ایجاد خارش می شود.

صابون گوگرد

علاوه بر صابون ، مواد شوینده دیگری با عصاره گوگرد مانند شامپو ، ژل ، پماد و شوره سر نیز موجود است. در ترکیب شوینده های گوگردی از 10٪ گوگرد و 90٪ شوینده های خنثی و معطر استفاده شده است. لازم است از مواد معطر در ترکیب این صابون استفاده شود تا بوی نامطبوع گوگرد خنثی شود. با وجود بوی نامطبوع ، قالب صابون گوگردی به دلیل دارا بودن خواص ضد عفونی کننده ، ضد قارچی و ضد باکتریایی مزایای زیادی برای سلامت پوست دارد.

صابون گوگرد

در زمان های قدیم ، مردم مجبور بودند در چشمه های آب گرم واقع در دور از آتشفشان فعال غواصی کنند. هنگام بازدید از دریاچه های دارای آب گرم و گوگرد. بسیاری از مردم به این مکان ها آمدند زیرا آب گرم ، ماهیچه های ملتهب او مشکلات پوستی آنها مانند آکنه ، جوش های سرسیاه ، اگزما و درماتیت را درمان می کرد.
صابون گوگردی گیاهی برای از بین بردن جوش های ایجاد شده در سنین پایین بسیار مناسب است. همچنین دارای خواص ضد آکنه و ضد آکنه است.

صابون گوگردی برای پوست فایده ای دارد؟

وقتی پوست شما چرب است ، آکنه و جوش روی پوست خود مشاهده می کنید. یکی از فواید صابون گوگرد ، کاهش این میزان چربی است. صابون گوگرد نیز پوست شما را لایه برداری می کند. در واقع استفاده از صابون گوگرد باعث خشک شدن و خشک شدن پوست شما می شود و خشک می شود و آکنه و جوش های شما از بین می رود.

این صابون در درمان گال نیز مفید است. وقتی موجودات میکروسکوپی زیر پوست انسان تجمع می یابند ، گال شکل می گیرد. گال باعث ایجاد حساسیت ، خارش و التهاب می شود. گوگرد برای چنین موجوداتی سمی است و بنابراین از صابون گوگرد در درمان گال استفاده می شود. سالم است.

یکی دیگر از کاربردهای صابون گوگرد درمان درماتیت سبورئیک است این بیماری در اثر رشد قارچ روی پوست ایجاد می شود و باعث می شود پوست بیش از حد چرب ، ملتهب و قرمز شود و فلس ها پوسته پوسته می شوند. استفاده از صابون گوگرد. قارچ این بیماری را از بین می برد و در نهایت به درمان بیمار کمک می کند.

یکی دیگر از بیماری های پوستی که صابون گوگرد به از بین بردن آن کمک کرده است ، رواسه است. عوارض این بیماری این است که جوش روی پوست بیمار ایجاد می شود و مناطقی مانند گونه ها ، پیشانی ، چانه ، پوست سر ، گوش و گردن قرمز می شود.

صابون بابون بهترین صابون گیاهی برای صورت

صابون بابونه به دلیل استفاده از گیاهان زیبایی مزایای زیادی برای مراقبت از پوست صورت دارد. به عنوان مثال می توان به خارش پوست ، پاکسازی پوست ، ضد عفونی کننده و ضد التهابی ، ضد التهابی و جوش اشاره کرد. این صابون برای افرادی که پوست چرب دارند بسیار مناسب است.

آلوئه ورا وقتی در صابون ها قرار می گیرد ، می تواند برای زیبایی و مراقبت از پوست استفاده شود. آلوئه ورا برای درمان تعدادی از مشکلات پوستی مانند آفتاب سوختگی ، برنزه شدن و موارد دیگر استفاده می شود.

صابون آلوئه ورا

صابون آلوئه ورا

اگر قصد خرید صابون دارید ، بدانید که این صابون مزایای زیادی دارد.

درمان آفتاب سوختگی

صابون آلوئه ورا برای درمان آفتاب سوختگی استفاده می شود. بر لایه اپیتلیال پوست تأثیر می گذارد این یک لایه محافظ از رطوبت پوست است. از آنجا که آلوئه ورا حاوی آنتی اکسیدان ها و خواص تغذیه ای زیادی است ، پوست را هیدراته نگه می دارد که در نتیجه آفتاب سوختگی را بهبود می بخشد.

مرطوب نگه داشتن پوست

صابون آلوئه ورا در صورت استفاده منظم ، یک مرطوب کننده طبیعی برای پوست است. رطوبت پوست را حفظ کرده و خارش پوست را التیام می بخشد

حساسیت را برطرف می کند

خواص ضد حساسیتی و ضد التهابی آن ثابت شده است. استفاده منظم از صابون آلوئه ورا پوست را صاف می کند. همچنین آلرژی را از بین می برد. مواد مغذی موجود در صابون آلوئه ورا همراه با مواد مغذی مانند گلیسیرین ، کربنات سدیم ، سوربیتول و دیگران. برای تغذیه پوست مفید است.

پیشگیری از پیری

با افزایش سن ، پوست ما چروکیده و افتاده می شود. وقتی از صابون آلوئه ورا استفاده می کنید ، آنتی اکسیدان های مختلف موجود در آن به حفظ ثبات و استحکام طبیعی پوست و همچنین آبرسانی به پوست و جلوگیری از پیری کمک می کند. بهترین صابون گیاهی برای صورت می تواند یک راه حل عالی برای جلوگیری از آن باشد.

درمان آکنه

صابون آلوئه ورا حاوی دو هورمون مانند جیبرلین و اکسین است. هر دو هورمون دارای خواص ضد التهابی و درمانی هستند. صابون آلوئه ورا می تواند عفونت های پوستی را کاهش دهد. همچنین ، سلول های جدید پوست در این فرایند کمک می کنند.

کشش را کاهش می دهد

با افزایش سن ، پوست ما درست مانند حالت ارتجاعی منبسط و منقبض می شود. هنگامی که پوست در گذشته کشیده می شد ، به عنوان مثال در دوران بارداری یا به دلیل افزایش سریع وزن ، پوست آسیب می بیند که منجر به علائم زشت می شود. که با استفاده منظم از صابون آلوئه ورا بهبود می یابد

صابون رزماری بهترین صابون گیاهی برای صورت

صابون رزماری یکی از محبوب ترین صابون ها است. خواص این صابون می تواند از ریزش مو جلوگیری کرده ، ریشه مو را تقویت کند ، موهای کرکی را به موهای ضخیم تبدیل کند. رفع خارش موهای نوک تیز نیز از سایر ویژگی های این صابون هاست.

صابون رزماری

اگر به استفاده از لوازم آرایشی طبیعی علاقه دارید ، صابون رزماری یکی از بهترین محصولات طبیعی است که دارای خاصیت قابض است و منافذ باز پوست را کوچک می کند ، خاصیت ضد التهابی و ضد باکتریایی دارد و برای پوست های چرب بسیار ایده آل است. به یاد داشته باشید که رزماری یکی از گیاهانی است که در صنعت پزشکی برای کاهش التهاب ، سوزش و عفونت استفاده می شود. به راحتی می توانید در خانه صابون رزماری درست کنید.

کلام آخر

افراد می توانند بر اساس عوامل مختلفی مانند سن ، ژنتیک و هورمون ها ، محیط جغرافیایی ، جنسیت ، نوع رژیم غذایی و برای پوست های چرب ، پوست خشک ، پوست مختلط ، پوست حساس و پوست معمولی باشند. افراد زیادی هستند که از پوست چرب رنج می برند و برای مقابله با این عارضه از انواع لوازم آرایشی و مراقبت استفاده می کنند. خوشبختانه با پیشرفت علم و فناوری بهداشت ، مراقبت از پوست بسیار ساده تر از سال های گذشته شده است. صابون های طبیعی و گیاهی یکی از بهترین لوازم آرایشی هستند که برای پیشگیری و درمان انواع بیماری های پوستی مانند جوش ، آکنه ، لک ، کک و مک ، قرمزی ، حساسیت و … استفاده می شوند.

2.8 / 5. 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *