لاک زدن به روش حرفه ای ها چگونه است؟

لاک زدن به روش حرفه ای ها چگونه است؟

لاک زدن به روش حرفه ای ها چگونه است؟ لاک ناخن یکی از مواردی است که در افزایش زیبایی دست ها نقش بسیار موثری دارد. گزینه های مختلف و رنگی برای انتخاب لاک ناخن وجود دارد که می توانید با توجه به موقعیت ، سبک و … رنگ خاص و زیبایی را انتخاب کنید. پس از انتخاب رنگ مورد نظر ، لازم است لاک ناخن را به طور بسیار دقیق و حرفه ای روی ناخن ها بمالید. برای اینکه ناخن های شما بعد از لاک زدن زیبا و تمیز شوند باید به چند نکته مهم نیز توجه کنید که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

شروع کار با رقیق کردن لاک ناخن

ضخیم یا سفت شدن لاک ناخن یکی از مشکلات رایج در آرایش ناخن است که می تواند به دلایل مختلف مانند محکم بستن لاک ناخن و نگهداری نامناسب لاک ناخن یا حتی ماندگاری لاک ناخن ایجاد شود. با این حال ، اگر لاک ناخن شما به دلایلی ضخیم و غیرقابل استفاده است ، می توانید آن را رقیق کرده و دوباره از آن استفاده کنید.

شروع کار با رقیق کردن لاک ناخن

استفاده از پاک کننده لاک ناخن

محصولاتی در بازار وجود دارد که به پاک کننده لاک ناخن معروف هستند و قیمت چندانی ندارند. بنابراین ، اگر شما از جمله افرادی هستید که ناخن هایتان را سریع ضخیم و خراب می کنند ، بهتر است یک تینر مخصوص ناخن تهیه کرده و در چنین شرایطی از آن استفاده کنید.

برای استفاده از این ماده کافی است فقط یک قطره از آن را در بطری لاک ناخن بریزید و درب لاک ناخن را ببندید و برای مخلوط کردن آن ، لاک را به صورت وارونه بین کف دست خود نگه دارید و دسته ها را در جهت مخالف ، بچرخانید تا رقیق کننده به خوبی حل شود. هرگز لاک ناخن را تکان ندهید ، زیرا تکان دادن لاک باعث ایجاد حباب هایی در داخل ناخن می شود که مستقیماً روی ناخن شما ایجاد می شود و به آن آسیب می رساند.

رقیق کردن با استون

اگر به تینر ناخن دسترسی ندارید ، می توانید همین کار را با استون انجام دهید ، اما به یاد داشته باشید که استون مورد استفاده شما باید خالص باشد تا اثر قوی تری داشته باشد. مانند قسمت قبل ، یک یا حداکثر دو قطره استون را در یک بطری بریزید و تکان دهید تا خوب حل شود. به یاد داشته باشید که هرچه استون کمتر باشد ، نتیجه بهتر استو اگر استون بیشتری در لاک بگذارید ، لاک شما بیش از حد رقیق شده و دیگر قابل استفاده نیست.

آیا لاک برای کودکان مضر است؟

معمولاً توصیه نمی شود. زیرا همانطور که می دانید این محصولات حاوی مواد شیمیایی هستند که در اثر حرارت و قرار گرفتن در معرض آب و مواد شوینده تغییر رنگ و استفاده می دهند و این برای کودکانی که مدام ناخن ها و سلامت دهان و دندان خود را می جوید خطرناک است. این آنها را تهدید می کند. برای کودکان زیر 7 سال از لاک ناخن استفاده نکنید. تولوئن ، که یک ماده شیمیایی گسترده در طراحی فرمولاسیون لاک است ، برای سلامت کودکان مضر است.

آیا لاک زدن برای زنان باردار مضر است؟

آیا لاک زدن برای زنان باردار مضر است؟

زنان باردار باید از استفاده از لاک های موقت (ژله ها) که نیاز به حداکثر استفاده از اشعه ماوراء بنفش دارند خودداری کنند. زیرا اشعه ماوراء بنفش برای سلامت جنین خطرناک است. مواد شیمیایی موجود در لاک های ناخن می توانند پتانسیل بالایی برای به خطر انداختن سلامت مادران در دوران بارداری داشته باشند.

لاک زدن به روش حرفه ای

استفاده از وازلین

یکی از مشکلاتی که زنان در لاک زدن به روش حرفه ای ها با آن روبرو هستند این است که هنگام لاک زدن پوست اطراف ناخن با لاک آغشته می شود و در این صورت تمیز کردن آن بسیار مشکل می شود. برای حل این مشکل ، بهتر است قبل از زدن لاک ، یک تکه پنبه را در وازلین فرو کرده و دور ناخن ها بمالید. با استفاده از این روش می توانید قسمت های اضافی لاک اطراف پوست دست خود را پس از لاک زدن به راحتی بردارید.

لاک سفید ناخن

یکی از ترفندهای لاک زدن استفاده از لاک سفید است. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که وقتی لاک می زنید ، رنگ لاک با رنگ واقعی لاک متفاوت باشد. برای تجربه دقیقا همان رنگ لاک ناخن ، از لاک سفید سفید برای پایه و پایه لاک ناخن استفاده کنید. برای این کار ابتدا یک لایه لاک سفید ناخن را روی ناخن خود بمالید و بعد از خشک شدن رنگ لاک مورد نظر خود را به عنوان لایه دوم روی آن بمالید و بگذارید کاملا خشک شود.

از لاک ناخن قدیمی استفاده نکنید

از لاک ناخن قدیمی استفاده نکنید

لاک های قدیمی مانند لاک ناخن تازه به خوبی به ناخن نمی چسبند زیرا حلال های لاک ناخن تبخیر شده و باعث سفت شدن و درشت شدن آن می شود. بهتر است از لاک هایی که یک سال باز هستند استفاده نکنید.

تأثیر رنگ جدید لاک زدن

اگر از رنگ لاک ناخن خود خسته شده اید ، می توانید با کمک سایه و لاک ناخن رنگی جدید ایجاد کنید. برای این کار سایه پودر را در یک ظرف کوچک بریزید و کمی لاک بی رنگ به آن اضافه کنید تا رنگ جدیدی ایجاد شود. همچنین اگر می خواهید رنگ لاک ناخن خود را کمی روشن کنید ، می توانید کمی لاک سفید به لاک پایه خود اضافه کنید تا روشن تر و نرم تر شود.

بیشتر بخوانید: خواص صابون بابونه

طراحی ناخن بدون قلم

اگر به طراحی ناخن علاقه دارید ، اما کشیدن طرح ناخن خود برای شما مشکل است ، با این ترفند ساده می توانید بدون دخالت دست و قلم به راحتی طرح ناخن خود را ایجاد کنید. برای این کار ابتدا اطراف ناخن را با چسب بپوشانید تا از پوست محافظت شود.

سپس یک لیوان آب را در دمای اتاق پر کنید و دو یا سه رنگ لاک مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی هر کدام یک قطره آب بریزید. سپس با یک ابزار تیز مانند خلال دندان طرح مورد نظر خود را ایجاد کنید و ناخن خود را در طرح دلخواه در آب فرو کنید تا طرح ایجاد شده روی ناخن های شما بیفتد. در نهایت چسب دور ناخن را بردارید و روی طرح ایجاد شده یک لایه لاک یا لاک ناخن بزنید تا به راحتی از بین نرود.

بعد از رنگ آمیزی دوش آب گرم نگیرید

قرار گرفتن در معرض بخار و گرما می تواند باعث لکه شدن یا ایجاد حباب قبل از خشک شدن کامل شود. سعی کنید یک یا دو ساعت منتظر بمانید تا ناخن شما خشک شود ، سپس به دستشویی بروید.

استفاده از آب و یخ در لاک زدن به روش حرفه ای ها

یکی از مشکلات خانم ها این است که ناخن به سرعت خشک نمی شود ، اما با یک روش بسیار ساده می توانید این مشکل را حل کنید. برای این کار ، پس از لاک زدن ، انگشتان خود را در یک کاسه آب و یخ قرار دهید تا لاک بلافاصله خشک شود.

تمیز کردن قسمتهای اضافی لاک ناخن

تمیز کردن قسمتهای اضافی لاک ناخن

پس از اتمام لاک ، باید اطراف آن را با گوش پاک کن یا یک برس تمیز آغشته به استون تمیز کنید.

تمیز کردن لاک با پنبه و فویل

ترفند دیگر لاک زدن با پنبه و فویل است. برخی از لاک ها ، مانند لاک های تاج ، به راحتی با روش های معمولی پاک نمی شوند. بنابراین ، برای برداشتن این نوع لاک ناخن ، ابتدا باید یک تکه پنبه ای را در لاک پاک کن آغشته کرده و روی ناخن های خود قرار دهید و سپس فویل را دور آن بپیچید تا حرکت نکند. در نهایت بعد از 5 تا 10 دقیقه می توانید به راحتی لاک ناخن خود را با همان پنبه آغشته به لاک پاک کن تمیز کنید.

لاک دو رنگ با نوار چسب

یکی دیگر از روش های متداول استفاده از لاک ناخن دو رنگ استفاده از نوار چسب است.به کمک نوار چسب می توانید به راحتی ناخن های خود را با دو رنگ یا حتی چند رنگ لاک فرم دهید.

لاک دو رنگ با اسفنج

یکی از ساده ترین و شیک ترین روشهای استفاده از دو رنگ لاک ناخن استفاده از اسفنج است که ابتدا یک رنگ لاک ناخن بزنید و سپس دو رنگ از لاک ناخن خود را روی سطح بریزید ، حالا شما به اسفنجی نیاز دارید. یک پا را داخل پارافین گرم بگذارید و خشک کنید.

استفاده از وازلین برای درهای لاک دار

یکی از مشکلاتی که پس از استفاده از لاک ایجاد می شود ، سخت شدن پوشش لاک است. برای جلوگیری از این مشکل ، پس از استفاده از لاک و قبل از بستن درب ، لبه های بطری لاک را کمی وازلین کرده و سپس درب آن را ببندید. در این حالت ابزار به لبه بطری نمی چسبد و درب بطری به راحتی باز می شود.

طراحی ناخن با دو رنگ مختلف لاک ناخن

برای تکمیل جذابیت ناخن های خود می توانید از دو رنگ لاک ناخن استفاده کنید که در این صورت باید رنگ ها را طوری انتخاب کنید که در کنار هم خاص و متفاوت به نظر برسند. برای اینکه طراحی ناخن شما حرفه ای و باشکوه به نظر برسد ، می توانید از جواهرات تزئینی و سایر عناصر تزئینی برای طراحی ناخن استفاده کنید.

همچنین طراحی ناخن فقط با کمک دو رنگ لاک ناخن جذابیت خاصی دارد. طراحی ناخن با دو لاک متفاوت برای زنان و دختران جوان در گروه های سنی مختلف انتخاب مناسب و ایده آلی است و بهتر است با تمرین و تکرار مهارت های لازم را در این زمینه به دست آورید.

لاک را با استون نکشید

استون پوست و ناخن ها را خشک می کند و در نهایت باعث ایجاد لکه های سفید روی ناخن ها و کاهش استحکام ناخن ها می شود. بنابراین ، بهتر است استفاده از مواد شوینده استونی را متوقف کنید.

لاک زدن به روش حرفه ای ها با لایه دوم لاک ناخن

برای استفاده از لایه دوم لاک ، باید منتظر بمانید تا لایه اول به خوبی خشک شود و اگر از روکش یا رنگ لاک خوشتان نمی آید ، لایه دوم را به عنوان لایه اول ، اما با فشار کمتری روی ناخن بمالید. معمولاً لایه دوم می تواند ناخن ها را به خوبی بپوشاند ، اما باید سعی کنید بیشتر مراقب باشید و صاف باشید.

استفاده از لاک تاج

اگر ناخن های شما کاشته شوند ، همانطور که ناخن رشد می کند ، بین ایمپلنت و قسمت پایین ناخن فاصله ایجاد می شود که ظاهر ناخوشایندی به ناخن های شما می بخشد. در این صورت ، اگر زمان کافی برای رفتن به آرایشگاه و اصلاح ناخن های خود را ندارید ، می توانید قسمتی از ناخن رشد کرده را با لاک ناخن تاج که با رنگ ناخن های شما مطابقت دارد پر کنید و در نتیجه فاصله را پر کرده و طرحی جدید ایجاد کنید. این یکی از ترفندهای لاک ناخن است که نه تنها نتیجه را حرفه ای می کند ، بلکه ظاهر جدیدی را برای ناخن ها ایجاد می کند.

بلافاصله پس از لاک زدن به رختخواب نروید

این تصور که ناخن بعد از 20 تا 30 دقیقه کاملاً خشک شده و بعد از آن زمان می توانید بخوابید اشتباه است. بهتر است یک ساعت صبر کنید تا همه پارچه های لاک به خوبی خشک شوند ، سپس شروع به خواب کنید.

بگذارید لاک کاملاً خشک شود

هنگامی که ناخن کاملاً خشک شد ، ناخن های خود را به مدت سه دقیقه در آب سرد و یخ بخیسانید تا دوام بیشتری داشته باشد. برای انجام این کار ، بهتر است آب را مستقیماً روی ناخن فشار ندهید تا به آن آسیب نرسانید. لاک ناخن حرفه ای حدود 20 تا 30 دقیقه در خانه زمان می برد و با کمی حوصله و مقدار کمی ابزار می توانید بدون مراجعه به آرایشگری که تا یک هفته روی دستان شما می ماند ، یک لاک ناخن زیبا و بادوام داشته باشید. ناگفته نماند که این چند لایه لاک ناخن همچنین می تواند از شکستن عوامل ناخن جلوگیری کند ، که باید به طور تمیز و یکنواخت انجام شود ، که این امر در هر بار استفاده از لاک ناخن به خشک شدن نیاز دارد.

لاک زدن به روش حرفه ای ها، بگذارید لاک کاملاً خشک شود

همانطور که گفته شد ، در نهایت می توانید یک لایه لاک ناخن روی ناخن های خود بمالید تا علاوه بر افزایش درخشندگی و درخشندگی ، به عنوان یک لایه محافظ عمل کند. اگر می خواهید روی ناخن های خود برجستگی ایجاد کنید ، این کار را در انتها و قبل از لاک بی رنگ یا روکش بالا انجام دهید.

لاک ناخن اضافی را از دستان خود بردارید

برای پاک کردن لاک قبلی که روی دست باقی مانده است بهتر است از پاک کن استفاده کنید ، اما اگر در دسترس نبود می توانید از پنبه آغشته به استون استفاده کنید. پد را روی ناخن حرکت دهید تا لاک برداشته شود.

استفاده از سوهان

بهتر است کار خود را در اطراف ناخن ها شروع کرده و به وسط ناخن ها حرکت کنید ، این کار را خیلی سخت انجام ندهید ، زیرا منجر به از بین رفتن ناخن های شما می شود. سعی کنید با تیغ به ناخن های خود شکل دلخواه بدهید. می توانید از شکل مربع یا گرد استفاده کنید.

لاک زدن به روش حرفه ای ها با استفاده از روکش بالا

هنگامی که لاک ناخن کاملاً خشک شد ، باید یک لایه روکش شفاف روی ناخن ها بمالید. این مار باعث دوام بیشتر لاک ناخن می شود و همچنین رنگ زیبا و شفاف تری دارد.

اندازه ناخن ها را تنظیم کنید

برای اینکه ناخن های شما بعد از لاک زدن مرتب و زیبا به نظر برسند ، آنها را با ناخن گیر کوتاه کرده و با سوهان آنها را با یک دست صاف کنید. مراقب باشید ناخن هایتان را جلو و عقب نکشید ، زیرا این می تواند ناخن های شما را بشکند.

اولین لایه لاک ناخن

برای استفاده از لاک ناخن ، برس لاک ناخن را در مرکز ناخن قرار دهید و آن را از کوتیکول ناخن به بالا ، ابتدا در سمت چپ و سپس در سمت راست بکشید. این باید لایه نازکی از لاک ناخن را بپوشاند. برای تمرکز بهتر روی لاک ناخن ، بهتر است دست خود را روی میز یا سطح سخت دیگر بگذارید تا کنترل بیشتری بر برس لاک ناخن داشته باشید.

اجازه دهید لایه اول به درستی خشک شود و اگر دیدید که رنگ لاک را دوست ندارید ، سپس لایه دوم لاک را بزنید ، در برخی لاک ها باید 2 لایه لاک بزنید تا به رنگ دلخواه برسید. لایه دوم معمولاً ناخن ها را به خوبی می پوشاند. همیشه سعی کنید لایه آخر را بسیار با دقت و هموار اعمال کنید. پس از اتمام کار و استفاده از لاک ، لازم است ناخن را بازرسی کرده و قسمتهای اضافی لاک را که در اطراف ناخن قرار دارد ، با استفاده از استون و برس تمیز یا گوش پاک کن تمیز کنید.

کلام آخر

قبل از زدن لاک حتما سطح ناخن را خوب تمیز کنید. اگر ناخن ها چرب هستند ، ناخن به خوبی به سطح ناخن نمی چسبد و مقاومت و دوام آن کاهش می یابد. برای جلوگیری از خشک شدن پوست دست و ناخن ، پس از استفاده از لاک و خشک شدن کامل آن ، آن را با مرطوب کننده بپوشانید. لاک ناخن یکی از مواردی است که در افزایش زیبایی دست ها نقش بسیار موثری دارد.

گزینه های مختلف و رنگی برای انتخاب لاک ناخن وجود دارد که می توانید با توجه به موقعیت ، سبک و … رنگ خاص و زیبایی را انتخاب کنید. لاک زدن ممکن است یک کار ساده به نظر برسد ، اما اصول و تکنیک های خاص خود را دارد. اکثر خانمها همیشه از پر شدن و خراب شدن لاک ناخن شکایت دارند. در واقع آنها برای لاک زدن عجله دارند و اصول لاک مناسب را نمی دانند. برای لاک زدن صحیح و اولیه باید 20-30 دقیقه وقت بگذارید ، بنابراین به جای زیبایی دستان خود ، این کار را سست انجام ندهید.

0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *