شستشوی صورت و بهترین روش آن چیست؟

شستشوی صورت و بهترین روش آن چیست؟

شستشوی صورت و بهترین روش آن چیست؟ اگر شما همواره مراقبت پوست خود هستید ، احتمالاً می دانید که انتخاب پاک کننده مناسب پوست برای پوست شما اولین قدم است. اما در عین حال ، مشکلات چالش برانگیزی نیز وجود دارد که اگر نادیده گرفته شوند ، می توانند صدمات جبران ناپذیری به پوست ما وارد کنند. در اینجا چیزی است که باید در مورد اولین قدم در مراقبت از پوست بدانید.

برخی افراد بدون اینکه کاری برای پوست خود انجام دهند ، پوست زیبایی دارند. ، اما خوب ، آنها ژن های خوب پوست را به ارث برده اند. بنابراین ، اگر شما خوش شانس نیستید ، مراقبت مناسب از پوست برای رسیدن به پوست زیبا برای شما اهمیت ویژه ای دارد و یک برنامه خوب مراقبت از پوست قطعاً با یک پاک کننده و پاک کننده خوب شروع می شود. در این مقاله به شما می گویم که بهترین پاک کننده برای پوست شما چیست و چگونه باید شستشوی صورت و بهترین روش آن را طی کنید.

دمای آب مناسب برای شستن صورت چقدر است؟

اول از همه ، بدانید که باید صورت خود را حداقل دو بار در روز بشویید. اما بهترین دمای آب برای شستن صورت چقدر است؟ آب گرم به پاکسازی بهتر چربی صورت کمک می کند. منظور ما آب گرم یا خیلی گرم نیست. آب مناسب دارای دمای بین گرم و سرد است.

حوله را به اندازه کافی بشویید

حوله را به اندازه کافی بشویید

یک حوله کثیف منبع عالی آلودگی ، باکتری ها و میکروب ها است و در نتیجه تلاش شما را برای شستن صورت کاملاً از دست می دهد. باکتری های موجود در حوله مستقیم و خیلی سریع به پوست شما منتقل می شوند و از طرفی هرگز نباید حوله حمام را به صورت خود بزنید. همیشه سه یا چهار حوله دستی بپوشید و در صورت کثیف شدن و شستن ، حوله بعدی را عوض کنید.

شستشوی صورت با صابون

بسیاری از مردم می خواهند از پاک کننده ای استفاده کنند که برای تمیز کردن پوست نیاز به شستشو دارد زیرا باعث می شود تمیزتر به نظر برسد و اولین گزینه ای که به ذهن می رسد استفاده از صابون است. اما امروزه اثرات صابون بر روی پوست به ویژه پوست های حساس به اثبات رسیده است و به هیچ وجه توصیه نمی شود. با توجه به نوع ترکیبات موجود در صابون ، نمی توان انتظار داشت که فقط چربی اضافی جمع شده در سطح پوست را از بین ببرد.

شستشوی صورت با صابون

زیرا صابون یک پاک کننده قوی است که تمام چربی پوست را از بین می برد. بنابراین ، پس از استحمام و استفاده از صابون احساس خشکی و کشیدگی پوست را به طور کامل احساس خواهید کرد. ممکن است استفاده از صابون پوست و درمان آن با لوسیون بدن خوب باشد ، اما استفاده از صابون معمولی پوست به هیچ وجه توصیه نمی شود. زیرا پوست صورت بسیار حساس تر از سایر قسمت های بدن است و نقش مهمی در حفظ زیبایی شما دارد.

شستن صورت با ژل پاک کننده

شستن صورت با ژل پاک کننده یکی از بهترین روش ها برای تمیز کردن صورت است. توصیه می شود از ژل های پاک کننده شب قبل از خواب استفاده کنید ، حتی اگر آرایش نکرده اید. هنگام تمیز کردن صورت خود با ژل های پاک کننده ، تمام لوازم آرایشی را از پوست خود بردارید و بگذارید نفس بکشد و استراحت کند. اگر هنوز آرایش روی صورت است به رختخواب نروید ، پوست شما قادر به تنفس نیست و صبح صورت شما کسل و خسته می شود. و به دلیل گردش خون در شب ، در طول روز سلول های مرده بیشتری روی پوست خود دارید. به عبارت دیگر ، شب هنگام پوست شما روند بهبود و بازسازی را طی می کند که در نهایت باعث تشکیل سلول های مرده روی پوست شما می شود.

شستن صورت در صبح

شستن صورت قبل از خواب برای تمیز کردن پوست کافی نیست. زیرا شستن صورت در صبح نیز به همان اندازه ضروری است. هنگام خوابیدن ، باکتری های بزاق و فولیکول های مو به راحتی به صورت و چشم شما منتقل می شوند ، حتی اگر روبالشی خود را به طور مرتب عوض کنید.

فوم برای شستشوی صورت

اگر به دنبال چیز های سبک هستید که پوست شما را کاملاً تمیز می کند. این محصول مناسب شماست. فوم های پاک کننده صورت نه تنها آرایش روشن و ناخالصی ها را از روی پوست پاک می کند ، بلکه باعث نرمی و لطافت پوست نیز می شود. مواد شوینده نباید کف کنند تا پوست شما به خوبی تمیز شود. با این حال ، اکثر مردم فوم را برای پاکسازی پوست ترجیح می دهند.

ماساژ صورت هنگام شستشو به مدت طولانی

میزان ماساژ صورت به پاکسازی پوست شما ارتباطی ندارد. شستن صورت با مواد شوینده به مدت 20 تا 30 ثانیه کافی است و مدت زمان بیشتری به پوست آسیب می رساند. ماساژ بیش از حد ، به ویژه در صورت استفاده ، باعث تحریک پوست و قرمز شدن آن می شود. بهتر است ابتدا صورت خود را با آب ولرم بشویید. هنگام شستشو ، حتماً منطقه پیشانی و بینی و منطقه اطراف فک را بشویید. در نهایت ، پس از شستشو ، صورت خود را با یک پارچه تمیز و نرم پاک کنید.

بیشتر بخوانید: محافظت از پوست در برابر آفتاب

آب میسلار و پاک کننده آرایش

اگر ترجیح می دهید آرایش خود را با پنبه تمیز کنید ، می توانید از آب میسلار استفاده کنید. لازم نیست که با آب میسلار صورت خود را بشویید. اما بهتر است پاک کننده زیادی روی پوست خود باقی نگذارید. برخی از پاک کننده های آرایش دو مرحله ای هستند. این پاک کننده آرایش قبل از استفاده باید به خوبی تکان داده شود. این محصولات آرایش سنگین و آرایش چشم ضد آب را بدون از بین بردن یک لایه چربی بر روی پوست شما حذف می کنند. محلول پاک کننده آرایش دو فاز برای انواع پوست مناسب است.

بعد از استفاده از ماسک صورت خود را حتما بشویید

روش اکثر ماسک های صورت و لایه بردارها توصیه می کنند قبل از استفاده از این محصولات پوست خود را بشویید. زیرا این محصولات باید روی پوست تمیز و کاملاً بکر باقی بمانند تا بر پوست تأثیر بگذارند. به این ترتیب ، آنها به عمق پوست نفوذ می کنند. بنابراین ، پس از شستن ماسک با آب ، لازم نیست از پاک کننده دیگری برای صورت خود استفاده کنید.

ماسک ها مواد مغذی را سه برابر بیشتر از سایر موارد به پوست می رسانند. بنابراین ، اجازه دهید مواد موجود در ماسک از فرصت برای آبرسانی و بازسازی بیشتر پوست استفاده کنند. به عبارت دیگر ، بگذارید مواد ماسک روی پوست شما بماند و کار خود را به خوبی انجام دهد.

بهترین روش شستن صورت برای خانم ها

به دلیل استفاده از لوازم آرایشی مختلف ، زنان باید بیشتر از مردان به شستن صورت خود توجه کنند و مراقب باشند که در دراز مدت دچار آسیب های پوستی نشوند. به خاطر داشته باشید که لوازم آرایشی به شوینده های خاصی احتیاج دارند و نمی توان آنها را با شستشوی معمولی انجام داد. علاوه بر این ، نوع پوست شما در انتخاب پاک کننده مناسب تأثیر می گذارد.

شستشوی صورت قبل از خواب

شستشوی صورت قبل از خواب

شستن صورت قبل از خواب یک راه حل سریع است. با این حال ، این کار ساده برای برخی دشوار است. برای مراقبت از پوست صورت خود را بشویید ، حتی اگر آرایش ندارید. در طول روز پوست ما در معرض چربی های طبیعی ، عرق و آلودگی محیط قرار دارد. به یاد داشته باشید که عدم حذف ناخالصی هایی که در طول روز روی پوست جمع می شوند می تواند باعث تحریک و التهاب و آکنه پوست شود.

پاک کننده های غیر کف کننده

پاک کننده های بدون کف معمولاً ژل یا لوسیون ملایمی برای پوست هستند و برای افرادی که دارای پوست حساس یا اگزما هستند بسیار عالی هستند. من پاک کننده های ژلی را ترجیح می دهم ، اما ژلهای فوم شفاف را انتخاب نمی کنم ، ژل هایی مانند پاک کننده های تجاری Cetaphil ، که در واقع پاک کننده های ملایمی هستند که کف نمی کنند به نظر نمی رسد که پوست را به خوبی تمیز کنند. این پاک کننده ها به دلیل عدم توانایی در پاک کردن آرایش یا کرم ضد آفتاب معروف هستند. در واقع ، این پاک کننده ها بسیار ملایم هستند.

استفاده از تونر برای شستشوی صورت و بهترین روش آن

ممکن است در مورد استفاده از تونرها برای پاکسازی پوست گیج شده باشید. قبلا از تونرها فقط برای از بین بردن چربی اضافی از پوست استفاده می شد و بر اساس الکلی بود که باعث خشکی پوست می شد. امروزه از تونرها برای تمیز کردن عمیق منافذ و تنظیم pH پوست بعد از شستن صورت استفاده می شود. برای جلوگیری از خشک شدن پوست ، بهتر است از تونیک هایی استفاده کنید که الکل ندارند. تونرهای حاوی سالیسیلیک اسید نیز از ایجاد جوش جلوگیری می کنند. توصیه می کنیم برای تعیین تونر مناسب برای پوست خود وقت بگذارید. یکبار در روز از تونر پوست استفاده کنید. اگر پوست شما خشک و ملتهب نیست ، پس از بررسی سازگاری تونر با پاک کننده پوست ، تعداد دفعات استفاده از آن را دو بار در روز افزایش دهید.

شستن صورت با شوینده بدون صابون

شوینده های بدون صابون در واقع شوینده های بدون سدیم لوریل سولفات یا بدون لوریل سولفات سدیم هستند. گاهی اوقات ممکن است قبل از استفاده از روکش های شیمیایی به شوینده های بدون صابون نیاز داشته باشیم. در واقع استفاده از شوینده های بدون صابون برای چند روز قبل از لایه برداری به آماده سازی پوست برای لایه برداری کمک می کند و روند لایه برداری را کارآمدتر می کند.

در نهایت ، برای انتخاب بهترین پاک کننده ، مطمئن شوید که مناسب نوع پوست شماست ، آن را بدون آسیب رساندن به پوست به خوبی تمیز می کند و فقط به پوست شما احساس سبکی و تمیزی می دهد. به عنوان یک قاعده کلی ، بهتر است یک شوینده بسیار ملایم انتخاب کنید تا یک شوینده بسیار خام.

بهترین پاک کننده برای پوست های چرب

افرادی که پوست چرب دارند بهتر است از پاک کننده های حاوی روغن استفاده کنند. روغن های موجود در این پاک کننده ها چربی را از بین می برد ، اما اگر صورت شما دارای آکنه و جوش است ، توصیه می شود از مواد پاک کننده زیاد استفاده نکنید زیرا مصرف بیش از حد آنها باعث خشکی پوست می شود.

دستمال مرطوب پاک کننده آرایش

دستمال مرطوب پاک کننده آرایش

اگر ترجیح می دهید پوست خود را سریع تمیز کنید و منتظر شستن آن نیستید. دستمال مرطوب انتخاب مناسب شما است. استفاده از حوله مرطوب یک راه عالی و مفید برای تمیز کردن صورت است. مخصوصاً به این دلیل که نرم است و لایه ای چسبناک روی پوست شما باقی نمی گذارد. اما مراقب باشید دستمال ها را روی پوست خود نکشید. زیرا می تواند به پوست شما آسیب برساند.

صورت خود را با آب داغ نشویید

آب گرم دوست پوست شما نیست! مخصوصاً برای نواحی حساس پوست مانند صورت. وقتی دوش آب گرم می گیرید ، به خصوص در زمستان احساس خوبی دارید. با این حال ، باید بدانید که استفاده از آب بسیار گرم باعث گشاد شدن رگ های خونی و آسیب رساندن به بافت های حساس آن می شود. احتمالاً شنیده اید که چربی طبیعی پوست سفتی و یکنواختی خود را حفظ می کند. پوستی که چربی خود را از دست می دهد سریعتر خشک می شود. آب بسیار داغ چربی طبیعی پوست را از بین می برد. بنابراین ، به جای آب داغ ، از آب ولرم برای شستن صورت خود استفاده کنید.

نحوه صحیح شستشوی طبیعی پوست صورت

افرادی که پوست معمولی دارند می توانند از پاک کننده های متعادل با pH استفاده کنند. همچنین پاک کننده های حاوی روغن چربی و آلودگی های صورت را از بین می برد

شستن صورت با بام

پاک کننده های بام پاک کننده های کرم مانند یا روغن هستند. این پاک کننده ها معمولاً به عنوان پاک کننده آرایش یا افرادی که پوست بسیار خشک دارند استفاده می شود. بام های تمیز کننده کرمی شبیه کرم های غلیظ هستند ، در حالی که بام های تمیز کننده چربی بافت چربی دارند. این مواد شوینده در دمای اتاق جامد هستند اما در تماس با حرارت بدن مایع می شوند. این نوع پاک کننده ها برای از بین بردن آرایش ، کرم ضد آفتاب و سایر محصولات ضد آب بسیار مناسب هستند و معمولاً پس از شستشو با آب برخی از آنها روی پوست باقی می مانند که باید با شوینده های فوم تمیز شوند.

بهترین روش برای شستن صورت خشک

بهترین روش برای شستن صورت خشک

اگر پوست شما خشک است ، توصیه می شود از پاک کننده های مرطوب کننده و کرمی استفاده کنید. همچنین بهتر است از قالب های معمولی صابون استفاده نکنید ، زیرا این کار باعث افزایش خشکی پوست شما می شود.

شستشوی صورت و بهترین روش با روغن پاک کننده صورت

دو نوع روغن پاک کن وجود دارد. یکی محصول روغن تمیز کننده است و دیگری روشی به نام تمیز کردن بوسیله روغن. روغن های پاک کننده ، کرم های ضد آفتاب و لوازم آرایشی ضد آب به راحتی حذف می شوند ، در حالی که یک شوینده معمولی ممکن است به راحتی این کار را انجام ندهد. روش کار این است که یک یا دو پمپ روغن تمیز کننده را روی پوست خشک صورت خود بمالید و به آرامی پوست را ماساژ دهید تا ذرات اضافی روی پوست در پاک کننده حل شود. سپس با آب ولرم بشویید. در این مرحله ذرات روغن روی پوست شیری رنگ می شوند. در واقع امولسیفایرهای موجود در روغن تمیز کننده باعث می شوند ذرات روغن با آب خالی شسته شوند. روغن های پاک کننده را می توان تقریباً از هر مارک تجاری یا در خانه خریداری کرد.

روش تمیز کردن روغن مشابه روش تمیز کردن روغن با کمی تفاوت است. در روش تمیز کردن با روغن ، روغن خالص (مانند زعفران ، کرچک ، زیتون ، جوجوبا و حتی وازلین) روی پوست خشک مالیده می شود ، سپس با یک پارچه گرم آغشته به آب گرم پوست خود را تمیز کنید. استفاده از پاک کننده بدون چربی برای از بین بردن بقایای روغن اختیاری است ، اگرچه اکثر مردم گام دوم را برمی دارند. برخی از افراد روغن تمیز را با یک حوله تمیز نمی کنند ، بلکه آن را با یک ماده کف کننده خوب می شویند.

روش شستشوی دو مرحله ای را دنبال کنید

متخصصان پوست می گویند بهترین راه برای تمیز کردن صورت این است که دوبار آن را تمیز کنید. در این روش هم از پاک کننده آرایش و هم از پاک کننده استفاده می شود. این تکنیک زیبایی چهره را تضمین می کند که تمام ذرات آلودگی و آرایش به طور موثری از پوست شما پاک می شوند. در روش شستشوی دو مرحله ای ، ابتدا باید آرایش خود را با پاک کننده آرایش تمیز کنید. سپس روی پاک کننده صورت مورد علاقه خود کار کنید. به این ترتیب می توانید مطمئن باشید که تمام ذرات لوازم آرایشی و کثیفی از روی پوست شما ناپدید شده است.

بعد از تمرین صورت خود را بشویید

بعد از تمرین صورت خود را بشویید

هنگام ورزش ، پوست شما عرق و کثیفی را جذب می کند. در نتیجه اگر بعد از هر تمرین صورت خود را نشویید ، خطر آکنه افزایش می یابد.

0 / 5. 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *